Iнститут сiльского розвитку  
українська english

Пошук    Copyright © 2003–2005 ICP.org.ua
Використання матеріалів з цього сайту дозволено лише при гіпертекстовому посиланні на www.icp.org.ua
Адреса для листування: icp@icp.org.uaІнститут Сільського Розвитку в ЗМІ

Інтернет-ресурс "Український освітній центр реформ" : Правові аспекти діяльності посадових осіб органів місцевого самоврядування у Чернігівській області

7 липня 2005 р. в м. Бобровиці Чернігівської області відбувся навчально –методичний семінар на тему: „Правові аспекти діяльності посадових осіб органів місцевого самоврядування у Чернігівській області”.

Семінар був організований Міжнародною благодійною організацією „Український освітній центр реформ” (УОЦР), Чернігівською обласною радою, Бобровицькою районною державною адміністрацією та Асоціацією страховиків в аграрному секторі економіки України. В семінарі взяли участь близько 80 осіб, в тому числі: голови сільських та селищних рад Бобровицького району, бухгалтери сільських рад, фермери та інші сільгоспвиробники, а також журналісти з Києва та Чернігівської області (загальна кількість 8 журналістів).

Метою проведення семінару було надання головам сільських та селищних рад, іншим представникам органів місцевого самоврядування, сільгоспвиробникам та журналістам відповідної інформації та роз'яснень економічних та правових можливостей діяльності та розвитку місцевих рад, ознайомити з практичними аспектами створення та діяльності заготівельних і збутових кооперативів, навести позитивні приклади діяльності таких кооперативів в Україні. Своїм практичним досвідом у цих питаннях поділилися Роман Корінець, експерт „Інституту сільського розвитку” та Олександр Дерунець, керівник Згурівської районної аграрної дорадчої служби. Окрім іншого, вони розповіли де і як сільським радам можна отримати гранти на розвиток та запропонували свою допомогу у підготовці документів на отримання подібних грантів.

Керівник Чернігівського центру юридичної допомоги сільському населенню Проекту підтримки приватизації землі в Україні Роман Барабаш розповів як, згідно з чинним законодавством, реалізовується право власності на землю та про правові аспекти земельних відносин у населених пунктах, зокрема в селах Чернігівської області. Навів приклади вирішення деяких земельних спорів.

Про лізинг, як одного з дієвих інвестиційних інструментів, розповіла Надія Рязанова, радник з фінансових питань Проекту „Розвиток лізингу в Україні”. Вона розказала про два види лізингу (фінансовий і оперативний), в чому полягає сутність фінансового лізингу та про його актуальність в Україні, які фінансово-економічні вигоди може отримати лізингоотримувач, зокрема сільгоспвиробник, від користування лізинговими активами (нова техніка, технологія тощо) у впродовж дії лізингового договору, а після закінчення терміну цього договору –придбати її у власність або відмовитися від неї.

Хоча програмою семінару не був запланований виступ Валентини Проніної консультанта Українського освітнього центру реформ з питань оподаткування, однак в ході семінару, з виступів доповідачів та питань, яки задавали учасники семінару, було вирішено надати їй слово для доповіді. Вона розповіла про новини у законодавстві з питань оподаткування для сільгоспвиробників та сільських рад, принципи оподаткування діяльності сільських рад, про податкові надходження до бюджету місцевих рад.

Перед початком семінару всі учасники отримали інформаційну та методичну літературу, створену Українським освітнім центром реформ.

Після закінчення офіційної частини семінару програмою заходу спеціально було передбачено час для отримання учасниками семінару індивідуальних консультацій від доповідачів. Крім того, журналісти – учасники семінару, мали можливість поспілкуватися з представниками Чернігівської обласної ради і органів місцевого самоврядування, сільгоспвиробниками та взяти ексклюзивні інтерв'ю.Біржовий вісник Київської агропромислової біржі - професійна
інформація для трейдерів та операторів зернового ринку
ПроАгро - информация для агробизнеса
АгроПоиск - аграрная поисковая система
Торговая марка АГРОТОН
Фермерский бизнес –
сайт фермеров
Український земельний
ринок - все про землю в Україні
 

  Создание сайта: LND Киев
META - Украина. Украинская поисковая система Старт Украина Украинский портАл