Агентство ИАЦ "ЛІГА", 29 березня 2006:"Третейские "ограничения""
Председатель постоянно действующего третейского суда при ВОО "Ассоциация специалистов в аграрной сфере "Третейская инициатива", председатель Совета Ассоциации, один из ведущих Конференции-ПРАКТИКУМА "Третейские суды в Украине" Евгений Юрьевич ДАНИЛИН рассказывает о том, может ли третейский суд, в том числе "ad hoс" рассматривать внедоговорные споры, в частности, споры о праве собственности, споры о признании договоров заключенными (не заключенными, недействительными).
Тижневик "Дзеркало Тижня", № 46 (574) : "УКРАИНСКОЕ СЕЛО ВСТУПАЕТ В ГОД СЕЛА"
О проблемах крестьян традиционно вспоминают перед выборами, ведь в сельской местности проживает треть населения Украины. Под лозунгом защиты крестьян у нас лоббируют интересы агробизнеса, аграрных чиновников, руководителей сельскохозяйственных предприятий. Этим же лозунгом пользуются, отстаивая бюджетную поддержку сельского хозяйства, от которой выиграют вовсе не простые жители сел.
Газета "Голос України", 4 жовтня 2005 р.: Щоб господарствам дати раду, не обійтися без доради
Сільськогосподарські дорадчі служби існують майже у 120 країнах світу. Сільськогосподарське дорадництво є основним джерелом безперервного поповнення сільськогосподарських знань і проведення науково-прикладних досліджень.
17 червня 2004 року минув рік, як Верховна Рада України прийняла Закон України «Про сільськогосподарську дорадчу діяльність». А 20 червня 2005 розпорядженням Кабінету Міністрів України № 210-р схвалено Концепцію Державної цільової програми сільськогосподарської дорадчої діяльності на 2006-2009 роки.
Річниця закону і прийняття концепції — привід для аналізу зробленого і погляду у майбутнє. В нашій статті ми зосередимося тільки на правовому забезпеченні реалізації Закону України «Про сільськогосподарську дорадчу діяльність» та нормах цієї концепції
"Юридична газета": Деякі думки щодо подальшого розвитку третейських судів в Україні.
Вочевидь, що в даний час третейські суди здійснюють свою діяльність винятково в рамках цивільного судочинства. Вочевидь також, що конституційні принципи правосуддя повинні дотримуватися всіма судами поза залежністю від того, державні це чи суди третейські. Почасти згодний з позицією де яких колег, що якщо з проблемою віднесення третейського суду до органів правосуддя існує визначена ясність, то питання про те, чи є третейський суд владним органом, дотепер висить у повітрі.
Газета "Фермер України", №17 вересень 2005 р.
6 вересня 2005 року у м. Рівне відбувся обласний семінар "Комплексний розвиток сільських територіальних громад та сільської місцевості", який провела Рівненська обласна сільськогосподарська дорадча служба за участю Рівненської обласної державної адміністрації та обласної ради.
Тижневик "Дзеркало Тижня", № 30 (558), 6 - 12 серпня 2005: "СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО УКРАЇНИ В УМОВАХ СОТ: ОЧІКУВАННЯ ВИРОБНИКІВ Й АНАЛІТИЧНІ ПЕРЕДБАЧЕННЯ"
Як показали липневі події у Верховній Раді, чи не найбільші застереження у зв’язку із вступом України до СОТ виникають щодо можливих наслідків цього кроку для аграрного сектора та агропродовольчих ринків України. Протягом 2003—2005 років наслідки зміни торговельних режимів для експортерів, ризики для внутрішнього ринку взагалі, а також зміна рівня підтримки середніх і великих сільськогосподарських виробників всебічно обговорювалися в політичних і економічних колах, аналізувалися в наукових публікаціях. А от можливий вплив на життя сільського населення, яке виробляє в останні роки понад 60% валової сільгосппродукції, практично залишається поза увагою.
Агентство ИАЦ "ЛІГА", 15 липня 2005:"70% аграриев центральной и юго-восточной Украины уверены, что от вступления Украины в ВТО выиграют транснациональные корпорации и компании с иностранным капиталом"
70% участников аграрного рынка Киевской, Донецкой, Луганской и Одесской областей считают, что от вступления Украины в ВТО выиграют транснациональные корпорации и компании с иностранным капиталом. Об этом свидетельствуют результаты социологического исследования, проведенного Институтом сельского развития, обнародованные на "круглом столе" "Вступление Украины в ВТО: ожидания украинского села".
Газета "День", №126 від 16 липня 2005:"Аграрії голосують за СОТ"
У Києві оприлюднено результати соціологічного дослідження «Аналіз суспільної думки щодо можливого впливу вступу України до СОТ на сільську місцевість», проведеного Інститутом сільського розвитку. Опитування 800 респондентів у Донецькій, Київській, Луганській та Одеській областях (по 200 у кожному регіоні) засвідчило, що зовсім не володіють інформацією про СОТ 17% керівників сільгосппідприємств і фермерів, а також 9% представників органів влади.
Журнал "Комітет": Деякі проблеми діяльності третейських судів в Україні.
Немає сумнівів у тім, що яке-небудь явище з метою виявлення його сутності, глибинних коренів краще, корисніше й ефективніше розглядати не в статиці, а в динаміку розвитку. Це дозволить глянути на проблему стереоскопічно. Крім того, можна буде деякою мірою спрогнозувати (а яке в чому - і сформувати) майбутнє цього явища.
Газета "Демократична Україна", № 115 від 27 липня 2005 р.: ВІДСОТКИ РЕАЛІЗМУ або не така страшна СОТ, як її малюють
Нещодавно у Палаці мистецтв «Український дім» громадська організація «Інститут сільського розвитку» провела «круглий стіл» на тему «Вступ України до СОТ: очікування українського села», в роботі якого взяли участь провідні вітчизняні експерти, політики й науковці від агронауки.
|