Iнститут сiльского розвитку  
українська english

Пошук    Copyright © 2003–2005 ICP.org.ua
Використання матеріалів з цього сайту дозволено лише при гіпертекстовому посиланні на www.icp.org.ua
Адреса для листування: icp@icp.org.uaІнститут Сільського Розвитку в ЗМІ

Журнал «Пропозиція», №8-9 2003: Держзамовлення на підтримку одноосібника

Проблема підтримки дрібнотоварного виробника не нова. Але від цього її актуальність не зменшується. Особливо ж це стосується виробника сільськогосподарської продукції, тобто власників особистих селянських господарств, малих та середніх ферм. Недостатність маркетингових знань та брак ринкової інформації роблять дрібного виробника неспроможним конкурувати на ринку з великими агропідприємствами. І це при тому, що в загальному валі сільгосппродукції частка малих виробників становить від 60% до 80% (залежно від її виду).

Заяви ж та декларації влади про потребу підтримки розвитку дрібного бізнесу, а особливо дрібного сільгоспвиробника, не завжди втілюються в житті. Однак трапляється й інакше. Так, районна влада Сватівського району Луганської обл. вирішила в межах своєї компетенції допомогти селянам. Відповідно до розпорядження голови районної держадміністрації Володимира Просіна, районній раді рекомендується розглянути питання щодо проведення закупівель сільськогосподарської та продовольчої продукції на потреби бюджетних закладів та установ перш за все у дрібнотоварного виробника. Тобто, планується резервувати певну частину коштів місцевого бюджету, призначених для закупівлі продовольчої та сільгосппродукції на потреби дитячих садків, шкіл, лікарень тощо, для проведення цих закупівель саме в дрібнотоварного виробника на тендерній основі.

«Ми плануємо зарезервувати у відповідній витратній статті місцевого бюджету не менше 80% коштів для фінансування цих закупівель», - сказав В.Просін.

Залучення саме дрібнотоварних виробників сільгосппродукції на виконання державних замовлень, на думку експерта громадської організації «Інститут сільського розвитку» Надії Тимошенко, є для них практичною підтримкою держави.

«Механізм цих закупівель розробили експерти нашого «Інституту» і запропонували для введення керівництву Сватівського району Луганщини саме як засіб підтримки дрібнотоварного сільгоспвиробника», - відзначила Н.Тимошенко. Крім того, вона додала, що подібні закупівлі є інноваційними в межах України.

Додатковими перевагами цих закупівель є те, що для їхнього введення не потрібно залучати додаткових бюджетних коштів. Планується, що бюджетні установи району закуповуватимуть продукцію без участі посередників, у самих виробників. Це забезпечить виробникам продаж продукції за вищою ціною, оскільки базовими цінами при закупівлях будуть біржові ціни на час їх проведення.

Для ефективнішої організації та проведення закупівель відділи та управління Сватівської райдержадміністрації планують зібрати інформацію про обсяги продукції, яку потребують бюджетні установи та організації. У місцевих ЗМІ планується регулярне висвітлення підготовки до закупівель та проведення самих закупівель.

Для впровадження й підтримки цієї моделі закупівель у Сватівському районі Луганщини фахівці “Інституту сільського розвитку” та представники Програми підвищення рівня життя сільського населення України у Сватівському районі проводитимуть тренінги та інструктажі для дрібнотоварних виробників з методики та форми участі в держзакупівлях. Їм буде надана інформація про обсяги потрібної продукції та вимоги щодо її якості, про особливості оформлення та подачі документації для участі в конкурсі.

“Ми переконані в позитивних результатах Сватівської інновації. В перспективі ми плануємо поширювати цей досвід в інших регіонах України”, - сказала Н.Тимошенко.

Довідка. Громадська організація «Інститут сільського розвитку» створена в березні 2003 р. і є співвиконавцем проекту технічної допомоги Великобританії Програма підвищення рівня життя сільського населення в Україні.

Олег ХоминБіржовий вісник Київської агропромислової біржі - професійна
інформація для трейдерів та операторів зернового ринку
ПроАгро - информация для агробизнеса
АгроПоиск - аграрная поисковая система
Торговая марка АГРОТОН
Фермерский бизнес –
сайт фермеров
Український земельний
ринок - все про землю в Україні
 

  Создание сайта: LND Киев
META - Украина. Украинская поисковая система Старт Украина Украинский портАл