Iнститут сiльского розвитку  
українська english

Пошук    © 2003–2005 ICP.org.ua
Використання матеріалів з цього сайту дозволено лише при гіпертекстовому посиланні на www.icp.org.ua
Адреса для листування: icp@icp.org.uaПодії наших партнерів

СІЛЬСЬКА ШКОЛА ПРАВОВОЇ САМООБОРОНИ

Наша держава систематично декларує розбудову громадянського суспільства та верховенство права. Втім, рівень правової освіти сільської молоді України залишається дуже низьким.

Протягом всього періоду навчання у школі проводиться лише кілька занять з правової тематики, причому, питання правової освіти викладаються вчителями, що не є юристами за фахом, та не мають глибоких знань з правових питань.

Низький рівень правової освіти спричиняє низький рівень правової свідомості. Людина, що не знає діючих законів, часто стає правопорушником не усвідомлюючи це. Як наслідок – чисельні порушення прав людини з боку правоохоронних органів, що сприяє укріпленню у свідомості молоді негативного образу „правоохоронця-ворога молоді” та укріпленню у молодіжній субкультурі окремих елементів кримінальної субкультури. Активно працюють спортивні секції, де молодь має можливості навчитися навичкам східних єдиноборств, боксу тощо. Разом з тим, сільська молодь не має можливості навчитися навичкам самооборони правової, не знає своїх громадянських прав, не може їх відстояти...

Саме тому співдружність громадських організацій, що працюють у сільській місцевості Луганської області, виступили з пропозицією щодо реалізації проекту „Сільська школа правової самооборони”. До співдружності увійшли організації: ГО «Слобідський селянський розвиток»; Луганська обласна ГО „Аграрна дорадча служба”; Обласний осередок ВГО „Спілка сільських жінок України”; Обласний осередок ВГО „Спілка молоді села”; а також кілька районних та сільських громадських організацій.

Проект був підтриманий в рамках програми «Розвиток громадянського суспільства в Україні», що виконується Координатором проектів ОБСЄ в Україні спільно з «Ініціативним центром сприяння активності та розвитку громадського почину «Єднання» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії

Метою проекту „Сільська школа правової самооборони” стало забезпечення сталого розвитку демократичних процесів на регіональному та місцевому рівні через просвіту сільської молоді Луганської області щодо дотримання прав людини у сфері діяльності правоохоронних органів.

В рамках проекту протягом 2007-2008 рр. у сільській місцевості Луганської області заплановано проведення наступних заходів:

• Навчальні семінари, тренінги та дискусії серед сільської молоді п’яти районів Луганської області за темою „Молодь та міліція – партнерство чи протидія?”, „Юридичний кінотеатр”, „Здобуття навичок правової самооборони” (всього – 45 заходів).

• Конкурси серед сільської молоді на уважність щодо виявлення протиправних дій у популярних фільмах та знання правил поведінки під час порушення прав людини. Для переможців конкурсів будуть організовано „тренінгів для тренерів”.

• Проведення „круглого столу” під назвою „Права людини – загальна турбота”, в якому приймуть участь представники громадських організацій, що активно працюють на місцевому рівні, а також керівники правоохоронних органів та місцевого самоврядування.

• Видання та розповсюдження серед сільської молоді області навчального буклету „Основи правової самооборони” тощо.

Перші заходи проекту-дискусії „Молодь та міліція – партнерство чи протидія?” пройшли влітку цього року. Наступним етапом стане організація та проведення навчальних семінарів „Юридичний кінотеатр” у 15 сільських школах Луганщини.


Київська обласна сільськогосподарська дорадча служба

Біржовий вісник Київської агропромислової біржі - професійна
інформація для трейдерів та операторів зернового ринку
ПроАгро - информация для агробизнеса
АгроПоиск - аграрная поисковая система
Торговая марка АГРОТОН
Фермерский бизнес –
сайт фермеров
Український земельний
ринок - все про землю в Україні
 

  Создание сайта: LND
META - Украина. Украинская поисковая система Старт Украина Украинский портАл