Iнститут сiльского розвитку  
українська english

Пошук    © 2003–2005 ICP.org.ua
Використання матеріалів з цього сайту дозволено лише при гіпертекстовому посиланні на www.icp.org.ua
Адреса для листування: icp@icp.org.uaПодії наших партнерів

Громадські організації об’єднали свої зусилля

Всеукраїнська громадська організація „Спілка сільських жінок України” у співдружності з Луганськими обласними громадськими організаціями „Слобідський селянський розвиток” та „Аграрна дорадча служба” почали реалізовувати на Луганщині спільний проект – „Підтримка громадянського суспільства в сільській місцевості через розвиток лідерства серед сільської молоді та жінок”.

Громадські організації об’єднали свої зусилля

Всеукраїнська громадська організація „Спілка сільських жінок України” у співдружності з Луганськими обласними громадськими організаціями „Слобідський селянський розвиток” та „Аграрна дорадча служба” почали реалізовувати на Луганщині спільний проект – „Підтримка громадянського суспільства в сільській місцевості через розвиток лідерства серед сільської молоді та жінок”.

Ініціатори проекту вважають, що серед сільських жінок та сільської молоді є багато потенційних громадських лідерів, які зможуть об’єднати рідні громади навколо вирішення їх найбільш актуальних проблем. Однак лише наявних лідерських якостей для цього недостатньо. Необхідні спеціальні знання та навички роботи з людьми. В цьому можуть допомогти більш досвідчені працівники громадських організацій, що вже кілька років працюють у сільській місцевості Луганщини та за її межами.

Саме на розвиток лідерських якостей сільських жінок був спрямований перший цикл навчань, проведених протягом весни 2007 р. В сільській місцевості Луганської області пройшли навчальні семінари у селах Антрацитівського, Новоайдарського та Старобільського районів, а також тренінг для сільських лідерів у смт Новоайдар.

Загальна кількість учасників навчань перевищила 100 осіб, переважну частину яких, звичайно, складали громадсько-активні жінки.

Крім теоретичних знань з різних аспектів розвитку лідерських якостей, сільські жінки змогли отримати практичні навички реалізації конкретних громадських ініціатив. Представники громадської організації „Слобідський селянський розвиток” запропонували учасникам (в рамках практичної частини навчань) розробити міні-проекти, спрямовані на вирішення проблем благоустрою сільських територій, покращення роботи об’єктів соціальної сфери села, активізацію роботи молодіжних гуртків та клубів тощо. В результаті було написано більше 20 проектних пропозицій від ініціативних груп з Новоайдарського, Старобільського та Сватівського районів, які були подані на конкурс „Старт для активізації сільських громад”. За умовами конкурсу будуть відібрані переможці, які отримають фінансування для своїх проектів за рахунок коштів благодійної фундації ім. Стефана Баторія з Республіки Польщі.

Жінки з села Бобрикове Антрацитівського району вирішили розпочати роботу по впровадженню енергозберігаючих технологій в системі опалення сільського дитячого садка. Для того, щоб залучити додаткове фінансування цієї ініціативи з Державного бюджету, був розроблений проект, який прийме участь у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування.

Учасники семінарів і тренінгу не тільки здобули навички пошуку джерел фінансування для громадських ініціатив. Головним результатом навчань стало те, що вони переконалися в наявності реальних можливостей змінити життя свого рідного села на краще через згуртування громади, виявлення найбільш болючих її проблем та спільний пошук шляхів їх вирішення.

Наступним етапом проекту стане робота з сільською молоддю – майбутнім українського села. Навчання для дітей в рамках проекту мають стартувати на Луганщині восени.


Київська обласна сільськогосподарська дорадча служба

Біржовий вісник Київської агропромислової біржі - професійна
інформація для трейдерів та операторів зернового ринку
ПроАгро - информация для агробизнеса
АгроПоиск - аграрная поисковая система
Торговая марка АГРОТОН
Фермерский бизнес –
сайт фермеров
Український земельний
ринок - все про землю в Україні
 

  Создание сайта: LND
META - Украина. Украинская поисковая система Старт Украина Украинский портАл