|
Тетяна Брівко про необхідність вивчення досвіду проекту
|
|
|
Під час семінару
|
|
|
моменти обговорення
|
|
10 лютого в Донецьку відбулось засідання регіонального круглого столу «Інноваційні методи вирішення проблем водопостачання та очищення води», під час якого презентовано результати проектів з налагодження водопостачання на Одещині та очищення малих рік Київщини, які виконано за підтримки Міністерства Великої Британії у справах довкілля, продовольства та розвитку сільської місцевості.
Поділитись успішним досвідом за круглим столом зібрались учасники проектів з очищення малих річок та водовідведення, експерти Інституту сільського розвитку та представники аграрних дорадчих служб Донеччини, Київщини та Одещини, які надають допомогу сільським громадам у вирішенні багатьох проблем, пов’язаних як з підвищенням рівня життя, так і з охороною довкілля. В засіданні прийняли участь представники органів місцевої влади та самоврядування, керівники сільських комунальних підприємств, зацікавлені в вирішенні аналогічних проблем, представники громадських організацій, що опікуються екологічними проблемами, журналісти.
Метою круглого столу було поширення успішного досвіду громад Київщини та Одещини, які взяли на себе хто відновлення річки, хто очищення та устаткування свердловини для налагодження водопостачання. Забруднення довкілля, відсутність та неякісне водопостачання на селі є спільними проблемами для багатьох регіонів України. Не є виключенням і Донеччина, - оскільки 130 сільських населених пунктів Донецької області на сьогодні без води! Не дарма, відкриваючи круглий стіл керівник Донецької аграрної дорадчої служби Тетяна Брівко відмітила: „Сьогодні ми зібралися аби ознайомитися з успішним досвідом реалізації проектів, спрямованих на вирішення проблем водопостачання та малих річок. Адже нам добре відомо, наскільки болючими є ці проблеми у сільській місцевості і як багато залежить від наявності якісної питної води.”
Під час жвавого обговорення отриманих результатів всі погодились, що саме завдяки спільним зусиллям можна вирішити багато проблем. Люди повинні піднімати болючі питання знизу, добиватись їхнього вирішення, щоб достукатись в двері посадовців – підтвердив заступник голови обласного управління меліорації та водних ресурсів Сергій Чернишов. Досягти поставленої мети можна, якщо громаду очолює активний лідер, що веде за собою всіх, зацікавлений в розвиткові свого села. А таких лідерів треба знаходити, навчати та підтримувати. Саме в цьому і полягає основне завдання таких проектів.
Всі учасники круглого столу погодились, що запропоновані в межах проектів моделі створення комунального підприємства та очищення місцевих водоймищ життєздатна і може бути відтворена за сприятливих умов, які залежать від кожного жителя.
|
|