26 січня 2006 року у приміщенні райдержадміністрації м. Біла Церква відбувся круглий стіл на тему: «Підведення підсумків та поширення підходів проекту «Методи вдосконалення водопостачання та водовідведення, що можуть бути відтворені», який було присвячено результатам виконання однойменного проекту, що фінансуються Міністерством у справах довкілля, продовольства та розвитку сільської місцевості.
Участь у засіданні взяли представники органів місцевої влади та самоврядування, представники підприємств, які брали участь у реалізації проекту, жителі громади с. Фурси, експерти Інституту сільського Розвитку, журналісти.
Метою круглого столу було поширити досвід громади села Фурси з відновлення малої річки Кам'янка, що протікає селом.
Голова Білоцерківської районної ради Дудник В.І., відкриваючи засіднання зазначив: "Тема нашої зустрічі - надзвичайно актуальна. Хоча для нас, - мешканців Білоцерківщини,- проблеми води, практично немає... Інша справа яка ця вода... У нас, на Білоцерківщині є 54 річки та струмки, але якщо ми подивимось у якому вони стані, - то потрібно замислитися над тим, що ми залишимо після себе..."
Сільський голова с. Фурси Фурсенко М.І. представив основні результати реалізації проекту із очищення річки Кам’янка на території сільських громад с. Фурси та с. Чмирівка Білоцерківського району. За його словами сума коштів, які були залучені з місцевих джерел (бюджет громади, кошти підприємств тощо) перевищила розмір гранту, що був наданий Великою Британією. Як результат, жителі громади будуть мати чисту річку з водою, що відповідає стандартам питної води, рекреаційні ділянки тощо. У своєму виступі сільский голова с.Фурси відзначив: "...якщо ми на перший план ставили техніку та подібні трудоємкі роботи, то вони (міжнародні експерти, - прим.) на перше місце ставили, перш за все, людський фактор, моніторинг річки та проведення серед населення розяснювальної роботи для того, щоб громада активніше включилась в цей процесс..."
Далі сільський голова особливо відзначив, що:"...Сільська рада вклала в реалізацію проекту 75 000 гривень на виконання зодів. Понад 130 000 гривень вклав "Сільбуд". 200 000 гривень отримано у рамках гранту. Робота по відновленню річки на цьому не зупиняється, і буде продовжена..."
Перед учасниками круглого столу виступили школярі села Фурси, які стали активними та повноправними учасниками робіт з відновлення річки. Силами школярів була проведена велика роз’яснювальна робота серед мешканців села, прибрані сміттєзвалища вздовж річки. На школярів покладено функцію моніторингу стану річки та контролю за дотриманням вимог природоохоронного законодавства.
За результатами роботи круглого столу було прийнято рішення стосовно поширення досвіду громади села Фурси в межах району та вийти з пропозицією до інших районів Київської та Житомирської областей, по яким протікає річка Камянка, стосовно ініціатив по відновленню річки в межах її басейну. Підсумовуючи, учасники засідання погодилися з тим, що запорукою успішної реалізації даного проекту стала активна участь і залучення широких кіл громади (і в першу чергу, шкільної молоді) до ухвалення рішень на всіх етапах реалізації екологічного проекту.
|
|