|
Продюсери фільму Світлана Прокопенко та Наталя Ясько про єтапи створення стрічки
|
|
|
Заступник міністра економіки Валерій П`ятницький про роль фільму
|
|
26 січня 2006 року в Українському Домі у Києві відбулася презентація документального телевізійного фільму „Україна і СОТ: аграрні аспекти”, організаторами якої виступили: Український центр міжнародної інтеграції (УЦМІ), Міжнародна благодійна організація „Український освітній центр реформ” (УОЦР) та Інститут сільського розвитку.
Фільм вдалося створити завдяки спільним зусиллям цих трьох благодійних організацій та сприянню Спільної парламентсько-урядової комісії з інтеграції України до СОТ. Фінансову підтримку було надано Координатором проектів ОБСЄ в Україні та Місією Агентства США з Міжнародного розвитку в Україні, Білорусії та Молдові. Метою фільму є підвищення рівня обізнаності громадян щодо можливих перспектив та викликів для аграрного сектору внаслідок вступу України СОТ. На презентацію було запрошено відомих українських політиків, посадовців, експертів, міжнародних консультантів та журналістів, - усіх тих, чия діяльність так чи інакше пов’язана з євроінтеграційними процесами.
У 25-хвилинній стрічці розкриваються різноманітні погляди на процес вступу до Світової організації торгівлі. У фільмі йдеться про те, як аграрний сектор економіки виходить з кризи і відновлює свій потенціал, Україна інтегрується до світової економічної спільноти і впроваджує нові міжнародні правила гри. Автори стрічки вважають, що вступ до Світової організації торгівлі (СОТ) має стати потужним стимулом до впровадження змін у секторі сільського господарства. У той же час у суспільстві поширені полярні погляди на перспективи сільського господарства в умовах членства України в СОТ. Що очікувати селянам від вступу України до Світової організації торгівлі? Які ризики для аграрного сектору пов’язані із вступом до СОТ? Хто виграє від лібералізації торгівлі? - На ці питання автори фільму пропонують глядачеві власний погляд та закликають приєднатися до подальшої дискусії.
У фільмі використані інтерв’ю з відомими українськими політиками та урядовцями, провідними міжнародними та українськими експертами, представниками дипломатичних місій та лідерами українського агарного бізнесу, селянами. Фільм буде транслюватися на загальнонаціональних телеканалах та регіональними телекомпаніями України.
|