ЕКОЛОГІЧНИЙ НАПРЯМОК ДІЯЛЬНОСТІ ІСР
У 2005 році Інститут Сільського Розвитку у співпраці з партнерами: "Київською обласною аграрною дорадчою службою" та Одеським "Консалт Агро" за підтримки Міністерства у справах довкілля, харчових продуктів та розвитку сільської місцевості Великої Британії (DEFRA) здійснили екологічний проект, спрямований на вдосконалення методів водопостачання, водовідведення у сільській місцевості та поліпшення стану малих річок.
Суть проекту полягала у розробці та поширенні економічно ефективних та екологічно сприятливих методів покращення системи постачання питної води та очистки малих річок, які формують запаси питної води у сільській місцевості.
У результаті діяльності проекту було проведено глибоку очистку малої річки Кам’янка (с. Фурси, Київська область) і облаштовано прилеглу територію. Також було відновлено водогін та забезпечено якісною питною водою мешканців села Великоплоське Одеської області. По завершенню цієї діяльності було проведено регіональні „круглі столи” у Одесі, Білій Церкві та загальнонаціональний захід у Києві під час яких за участю провідних національних та закордонних експертів було обговорено сильні та слабкі сторони реалізації таких проектів і можливості поширення успішного досвіду. Також було проведено публічні заходи у Донецьку та Луганську на яких було поширено успішні моделі напрацьовані на Київщині та Одещині. Теоретичні та практичні напрацювання було викладено у брошурі „Якісна питна вода для сільської громади”, яку було поширено по всій Україні.
* * *
Довідкова інформація:
Назва проекту: "МЕТОДИ ВДОСКОНАЛЕННЯ ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА ВОДОВІДВЕДЕННЯ, ЩО МОЖУТЬ БУТИ РЕПЛІКОВАНІ."
Загальні цілі проекту:
Розробити та поширити методи покращення системи водопостачання питної води та експлуатації систем водопостачання та водовідведення для забезпечення належної якості води та зменшення рівня забруднення в сільській місцевості, що можуть бути репліковані.
Конкретні цілі проекту:
Розробити та впровадити сталі підходи до забезпечення постачання питної води та водовідведення, очищення та знезараження водойм в визначених пілотних сільських громадах в двох областях, які потім можуть бути репліковані.
Розповсюдити успішний досвід застосування розроблених підходів у двох інших пілотних областях Програми підвищення рівня життя сільського населення в Україні (URLP) - Донецькій та Луганській - з більш широким розповсюдженням цього досвіду на загальнодержавному рівні.
Очікувані результати:
- Підвищення усвідомлення проблем регіону з боку сільських громад та місцевих адміністрацій.
- Визначення найкращої та найбільш доступної практики забезпечення водопостачання та боротьби із забрудненням води.
- Підвищення усвідомлення найкращої практики водопостачання серед сільського населення в пілотних областях.
- Конкретні плани заходів щодо подолання місцевих екологічних проблем, пов'язаних з водопостачанням та водовідведенням в пілотних регіонах.
- Залучення місцевих громад до вирішення проблем водопостачання та водовідведення.
- Забезпечення постачання питної води окремим сільським громадам.
- Запобігання забрудненню гуртових вод, що спричиняється звалищами та відстійниками підприємств в пілотних регіонах.
- Зниження рівня захворюваності на інфекційні хвороби, що викликаються забрудненою водою.
- Організація моніторингу стану довкілля в пілотних регіонах.
- Вдосконалення механізму екологічної політики.
|