21 квітня 2005 року експерт Інституту, головний редактор журналу “Аспекти сільського розвивитку” Роман Корінець взяв участь у зустрічі Голови Верховної Ради України Володимира Литвина з представниками громадських організацій аграрного сектору економіки.
Головні акценти на зустрічі було зосереджено не на констатації проблем, а на шляхах їх подолання. Зокрема, В.Литвин звернув увагу на необхідності визначення першочергових документів, які парламент має прийняти найближчим часом для розвитку агропромислового виробництва в Україні.
В.Литвин назвав “непростим” рішення щодо змін до Митного кодексу України, яким змінено тарифні ставки для імпортерів продукції, оскільки при цьому необхідно забезпечити умови для рентабельності вітчизняних виробників сільськогосподарської продукції.
На думку спікера, пошук шляхів реального вирішення проблем можливий лише за умови забезпечення єдності влади в Україні. В.Литвин висловив переконання, що це питання буде одним з головних тем обговорення в ході Всеукраїнських зборів представників місцевого самоврядування, які відбудуться 26 квітня ц.р.
У цьому контексті Голова парламентського комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Іван Томич відзначив, що громадські організації аграріїв, як ніхто інший, зацікавлені у налагодженні діалогу з усіма гілками влади.
Також І.Томич зазначив, що Верховна Рада нинішнього скликання ухвалила 45 законопроектів, спрямованих на розвиток АПК, в тому числі на розвиток фермерських господарств та забезпечення потреб аграріїв.
Водночас І.Томич відзначив наявність проблем із державним фінансовим забезпеченням виконання ухвалених законів. На його думку, законодавчого розв’язання потребує питання підтримки вітчизняних сільгоспвиробників, які страждають від перекупників та посередників. Ключ у вирішенні цієї проблеми голова комітету бачить у розвиткові інфраструктури аграрного ринку за участю сільгоспвиробників.
Другою, не менш важливою, проблемою він назвав питання, які стосуються землекористування. А саме – забезпечення селянинові наявності інструменту, який забезпечить його право на приватну власність.
Третьою проблемою, яка потребує негайного розв’язання, громадські організації аграріїв вважають кадрове забезпечення села, розвиток сільськогосподарської науки та освіти. “Без цього говорити про розвиток агропромислового комплексу у 21-му столітті є малоймовірним”, - наголосив І.Томич.
На завершення він відзначив необхідність вироблення узгодженої політики щодо сільськогосподарського виробника, яка б забезпечила його права при вступі України до СОТ.
Підбиваючи підсумок засідання, В.Литвин наголосив на потребі визначити за участю парламенту та громадських організацій аграрників концепції агропромислової політики України на наступні роки. Учасники зібрання підтримали пропозицію В.Литвина щодо створення постійної ради при Голові Верховної Ради України з розробки цього документу.
У засідання також взяв участь міністр аграрної політики Олександр Баранівський, радник Президента України Леонід Козаченко.
|