Iнститут сiльского розвитку  
українська english

Пошук    © 2003–2005 ICP.org.ua
Використання матеріалів з цього сайту дозволено лише при гіпертекстовому посиланні на www.icp.org.ua
Адреса для листування: icp@icp.org.uaПодії наших партнерів

Новини від “ДОНЕЦЬКАГРОКОНСАЛТУ”

Сільськогосподарська дорадча служба ТОВ «Донецькагроконсалт» 18 лютого ц.р. та 15 березня ц.р. презентувала у Донецьку та Слов'янську інформаційно-маркетингову систему в агропромисловому секторі Донецької області.

Систему розробив «Донецькагроконсалт» за підтримки Фонду Євразія в рамках проекту «Розвиток малого підприємництва в сфері агробізнесу». На створеному веб-сайті можна знайти базу даних підприємств Донецької області, торговельний майданчик, агродовідник, консультації фахівців у режимі он-лайн, новини, аналітику, публікації. Також підготовлено друкований ціновий додаток до сайту «ДАК-Інформ» та мобільний інтернет-бізнес-центр.

Під час презентації учасники ознайомились з потенційними можливостями веб-ресурсу, побачили переваги та перспективи доступу до оперативної ринкової, цінової та іншої інформації, що сприяє розвитку бізнесу, самі спробували попрацювати з інформацією сайту.

Важливість такої системи зумовлена тим, що потенціал розвитку бізнесу в сільській місцевості стримуваний відсутністю в селах відповідної інформації, віддаленістю сіл від районних центрів, неможливістю виробника впливати на ціноутворення та необхідністю продавати свою продукцію перекупникам, недоступністю кредитів, браком професійних кадрів на селі, відсутністю інфраструктури підтримки підприємців тощо. Це повністю підтвердили результати дослідження, проведеного фахівцями «Донецькагроконсалту».

Розроблений проект скерований на усунення основних стримуючих чинників: вплив на ціноутворення, збут та постачання матеріально-технічних ресурсів в сфері агробізнесу, дефіцит регіональних ресурсів, зорієнтованих на консультування та інформаційну підтримку підприємств агробізнесу, особливо малих та середніх, з урахуванням регіональної специфіки.

У завдання проекту також входить створення маркетингової системи, яка зможе забезпечити в Донецькій області інформаційно-маркетингові потреби сільськогосподарських підприємств різних форм власності. Цей проект дозволить сільгосппідприємствам отримувати регулярно цінову інформацію; макимально наблизитись до клієнтів, партнерів та постачальників; продавати свою продукцію за вигідними ринковими цінами; отримувати оперативну бухгалтерську, правову, маркетингову та іншу інформацію.

На сьогодні в Донецькій області практично відсутня систематизована інформація з агропромислового комплексу, не зважаючи на існування інформаційно-маркетингових систем, які надають інформацію з інших галузей промисловості (металургія тощо). Існуючі інформаційні канали, зокрема, АПК-Інформ, Агротрейдер, Agriukraine, “Агроперспектива”, “Проагро”, “Agroua”, в основному, надають інформацію зі всієї України. Для представників Донецького регіону, навіть для великих підприємств, які мають маркетингові відділи, маркетингова інформація таких порталів не завжди становить комерційний інтерес, особливо для підприємств малого та середнього бізнесу. Відповідно до вивчення потреб клієнтів, проведеного фахівцями «Донецькагроконсалту», багато підприємств хотіли б мати інформацію, в першу чергу, зі свого регіону, бо вона дає найбільш реальні контакти та контракти, допомагає розвивати свій бізнес.

Довідка. ТОВ “Донецькагроконсалт” працює в Донецькій області з 2000 року і є однією з перших в Україні сільськогосподарською дорадчою службою. Серед основних завдань - сприяння створенню та успішному функціонуванню фінансово стійких підприємств агробізнесу різних форм власності, підвищенню прибутковості сільгоспвиробництва.

На сьогодні створено розгалужену мережу офісів дорадчої служби в Донецьку та 6 районах області. Професійно підготовлені радники надають селянам послуги з бухгалтерського обліку та оподаткування, фінансового оздоровлення підприємства, розвитку малого бізнесу, юридичні, економічні, технологічні, маркетингові послуги тощо. “Донецькагроконсалт” надає індивідуальне консультування, абонентське обслуговування, проводить групові семінари, поширює успішний досвід через власні друковані видання.

Серед доробків “Донецькагроконсалту” - створення сільських кредитних спілок, обслуговуючих кооперативів, маркетингових груп, організація громадських пасовищ, розробка демонстраційних моделей підвищення доходів та зайнятості, розвиток малого бізнесу, третейські розгляди в аграрній сфері, функціонування інформаційно-маркетингової системи в АПК тощо.

Проект «Розвиток малого підприємництва в сфері агробізнесу» ТОВ «Донецькагроконсалт» реалізує з осені 2004 р. за підтримки Фонду Євразія.


Київська обласна сільськогосподарська дорадча служба

Біржовий вісник Київської агропромислової біржі - професійна
інформація для трейдерів та операторів зернового ринку
ПроАгро - информация для агробизнеса
АгроПоиск - аграрная поисковая система
Торговая марка АГРОТОН
Фермерский бизнес –
сайт фермеров
Український земельний
ринок - все про землю в Україні
 

  Создание сайта: LND
META - Украина. Украинская поисковая система Старт Украина Украинский портАл