27 липня у м. Старобєльськ Луганської області відбувся „круглий стіл” на тему: “Соціальне партнерство - шлях до успіху”. В його роботі взяли участь голови сільських та селищних рад, керівники громадських організацій, представники господарських організацій Старобєльського, Сватівського і Новоайдарського районів Луганської області та експерти Інституту сільського розвитку Тамара Осташко і Надія Тимошенко.
Під час засідання експерт ІСР, д.е.н. Тамара Осташко представила результати дослідження “Сільське господарство України в умовах СОТ: очікування виробників і прогнози експертів”.
Потому учасники заходу обговорили питання поєднання зусиль органів влади та громадськості для розвитку місцевих громад і вирішення проблем, які виникають у громаді. Під час дискусії щодо діяльності органів місцевого самоврядування, співпраці з соціальними партнерами та залученню фінансування для вирішення місцевих проблем виступаючі торкнулися теми фінансування діяльності за рахунок коштів Фонду сприяння місцевому самоврядуванню України. Як повідомлялося раніше, проектна пропозиція однієї з громад Луганщини перемогла у Всеукраїнському конкурсі програм розвитку місцевого самоврядування, що проводився зазначеним фондом у минулому році, проте до цього часу не отримала обіцяного фінансування.
Учасники „круглого столу” дійшли висновку, що головною рушійною силою на шляху розвитку громад має стати вдосконалена кредитна політика. Сьогодні існує багато приватних підприємців та господарських об'єднань, які готові докладати зусиль для розв'язання соціальних проблем у сільській місцевості. Більшість з них готова брати кредити для розвитку підприємницької діяльності, частину прибутків з якої будуть направляти на розвиток місцевої інфраструктури. Наразі це неможливо, оскільки недосконале законодавство, а також обмежені у часі і розмірі кредитні ресурси не дозволяють ефективно провадити господарювання.
Під час засідання учасники поділилися досвідом вирішення поточних актуальних для сільської місцевості питань: збору сміття, надання послуг непрацездатним громадянам, надання ритуальних послуг тощо. Даний захід допоміг практикам та теоретикам сільського розвитку встановити більш тісний контакт, метою якого є спільне подолання проблем розвитку українського села.
|