З 22 по 25 листопада 2005 року у Шацьку Волинської області відбулася V міжнародна науково-практична конференція «Проблеми та перспективи розвитку сільської місцевості в Україні. Роль сільськогосподарського дорадництва», у якій прийняли участь і експерти Інституту Сільського Розвитку.
Метою конференції було ознайомити її учасників з проблемами, тенденціями та перспективами розвитку сільської місцевості в Україні з урахуванням європейських стандартів життя сільських мешканців та міжнародного досвіду мобілізації сільських громад для розв’язання власних і місцевих проблем. Окреслити ці проблеми в умовах українських реалій та запропонувати науково обґрунтовані соціальні, економічні, правові та організаційні механізми їх вирішення. Показати роль, місце і можливості сільськогосподарських дорадчих служб у наданні допомоги, в тому числі органам державної влади та місцевого самоврядування, сільським громадам, суб’єктам господарювання у сільській місцевості та громадським професійним організаціям аграрного сектору, у вирішенні цих проблем.
Під час роботи конференції розглядалися питання сучасного стану та національних пріоритетів розвитку сільської місцевості в Україні, законодавчі ініціативи та правові засади розвитку українського села, регіональні особливості розвитку сільських територій і сільських громад та роль у цьому місцевого самоврядування. Не залишилися осторонь питання про роль освіти, науки і дорадництва у розвитку сільської місцевості. Були запропоновані практичні моделі комплексного розвитку сільської місцевості здійснені у рамках діяльності Програми підвищення рівня життя сільського населення в Україні у Донецькій, Київській, Луганській областях. Було презентовано напрямки розвитку ринку зайнятості сільського населення, в тому числі несільськогосподарського; взаємодію дорадчих служб, центрів зайнятості населення, місцевих органів влади і місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання на селі, дослідних, навчальних, кредитних і фінансових установ, благодійних і донорських організацій тощо; шляхи розвитку елементів громадянського суспільства в сільській місцевості, мобілізація сільських територіальних громад, стратегічне планування сталого розвитку громад, міжрівнева співпраця органів влади з громадськими професійними об’єднаннями; науково-освітня та інформаційна підтримка сільськогосподарських дорадників, органів місцевої влади і самоврядування з питань розвитку сільської місцевості), а також міжнародний досвід розвитку сільської місцевості та сільських громад на прикладі Федеративної Республіки Німеччина, Великої Британії, Республіки Польща та Канади.
Учасники конференції обговорили роль національних громадських професійних організацій аграрного сектору, а також роль і завдання сільськогосподарського дорадництва у розвитку сільського господарства, сільських громад і сільської місцевості.
Під час проведення конференції учасники відвідали успішні приклади розвитку сільських громад і сільської місцевості у селах Рівне та Гуща Любомльського району Волинської області.
За її підсумками учасники прийняли Рекомендації міжнародної конференції та Звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України.
|
|